Erie regional bridge scores, Sept. 28-Oct. 4 – News – GoErie.com

Erie regional bridge scores, Sept. 28-Oct. 4 - News - GoErie.com

Erie regional bridge scores, Sept. 28-Oct. 4 – News – GoErie.com


Great Lakes Sectional

Sept. 28 AM session

OA A 1. Stephanie Alexander-Jeff Alexander 2. Elaina Dylewski-Peggy Weibel 3. Lois DiPlacido-Doris Kirsch

OA B 1. Elaina Dylewski-Peggy Weibel 2. Martha Sinden-Sandy Morris 3. Kathleen Horan-Dave Yonkers 4. Amy Lund-Mary Tseng

 

PM session

OA A 1. Marc Sylvester-Shirley Irish 2. Jay Levy-Dan Roseberry 3. Barb Grzegorzewski-Jim Davis

OA B 1. Kathy Dammeyer-Kathy Dobrzynski 2. Jane Yusavage-Tom Yusavage 3. Bev Walz-Al Walz 4. Gretchen Brugger-Rita Schmitt

 

299ers

1. Marlene Minzenberger-Maureen Bradley 2. Kathy Chandler-Dave Szymanowski 3. Eileen Nill-Mary Listerman

 

Sept. 29

Team Event

OA A 1. Barb Grzegorzewski-Steve Grzegorzewski – Bill Lea-Jim Davis 2. Frank Grzegorzewski-Judie Lamberton – Shirley Irish-Marc Sylvester 3. Ido Millet-Pat Young – Sharon Fairchild-Billie Brown 4. Jim Wise-Doris Kirsch – Peggy Weibel-Lois DiPlacido

OA B 1. Rick Klapthor-Maureen Bradley – Judy Lipsitz-Dottie Rimdzius 2. Jim Mershon-Tonia Barbaro – Bev Walz-Al Walz

OA C 1. Gretchen Brugger-Rita Schmitt 2. Keith Gilbert-Bill Dobrzynski 3. Martha Sinden-Sandy Morris 4. Marilyn Renkes-Judy Kissman

 

Sept. 30

Erie BA Unit 127

OA A 1. Shirley Irish-Doris Kirsch 2. Elaina Dylewski-Greg Wolf 3. Steve Dylewski-Judie Lamberton

OA B 1. Elaina Dylewski-Greg Wolf

 

Oct. 1

Erie BA Unit 127

NS A 1. Sandy Morris-Martha Sinden 2. Bruce Swanson-Dottie Rimdzius 3. Bob Brown-Candy Brown

NS B 1. Sandy Morris-Martha Sinden 2. Bruce Swanson-Dottie Rimdzius

EW A 1. Bill Conner-Sue Conner 2. Kathy Chandler-Rita Schmitt 3. Bev Parshall-Marlene Minzenberger

EW B 1. Bill Conner-Sue Conner 2. Bev Parshall-Marlene Minzenberger

 

Oct. 2

Regency

1. Mary Fleming-Jackie Alexander 2. Ruth Rhollans-Bertelle Ebert

 

Lake Shore Country Club

1. Sandy Morris-Martha Sinden 2. Sue Lang-Joanne Ciampa

 

Erie BA Unit 127

OA A 1. Frank Grzegorzewski-Jim Davis 2. Amy Lund-Steve Grzegorzewski 3. Elaina Dylewski-Judie Lamberton

OA B 1. Frank Grzegorzewski-Jim Davis

 

Oct. 3

Mercy Hilltop Center

NS 1. Pat Baronner-Mary Ellen Wygant 2. Bertelle Ebert-Phyllis Cohen

EW 1. Don Faulhaber-Al Walz 2. Wendall Rizzo-Bev Walz

 

Oct. 4

299ers

OA A 1. Cathy Marin-Blanche Hill 2. Anne Bortner-Ellie Kaputa 3. Betty Watts-Jean Anderson

OA B 1. Cathy Marin-Blanche Hill 2. Anne Bortner-Ellie Kaputa

 

Regency

1. Arlene Lanier-Ruth Rhollans 2./3. Jackie Alexander-Doris Swan/Joan Paden-Barb Althof

 

Grand Slam

OA A 1. Shirley Irish-Frank Grzegorzewski 2. Doris Kirsch-Francis Tseng 3. Kathy Dammeyer-Kathy Dobrzynski 4. Rick Klapthor-Bob Blodgett

 OA B 1. Rick Klapthor-Bob Blodgett 2. Kathy Chandler-Kathy Claunch 3. Keith Gilbert-Bill Dobrzynski

OA C 1. Kathy Claunch-Kathy Chandler

 

compiled by Judie Lamberton



Source link Google news

Post a Comment